Kas krüoteraapia aitab akne vastu?

Kas krüoteraapia aitab leevendada aknet?

Kas otsite akneprobleemile alternatiivset ravivõimalust?

Kui jah, võib krüoteraapia ehk külmaravi olla üks võimalus, mida tasub kindlasti kaaluda.

Külmaravi või kogu keha krüoteraapiat on aastakümneid kasutatud erinevate haigusseisundite raviks, alates artriidist ja lihasvaludest kuni psoriaasini.

Viimasel ajal on akne leevendajana tähelepanu pälvinud lokaalne krüoteraapia ehk krüo-näohooldus, kuna kogemused on näidanud, et see võib tõhusalt vähendada põletikulise akne teket.

Mis on krüo-näohooldus?

Krüo-näohooldus on kiire ja pigem leebe nahahooldus, mis kasutab naharakkude värskendamiseks -30 kraadist temperatuuri 2 minuti jooksul lisaks samaaegselt ka sinise valguse teraapiat.

See protseduur võib aidata parandada naha välimust ning vähendada sügavaid poore ja silmatorkavaid kortse.

Ilukirurgi dr P. Daniel Wardi sõnul toimivad krüo-näohooldused seetõttu, et külm temperatuur ahendab kiiresti veresooni ja poore ning suurendab mikrotsirkulatsiooni ning kollageeni tootmist.

Pärast naha soojenemist laienevad veresooned taas, mis toob kaasa värske vere ja hapnikutulva näonahka. Tulemuseks on värske ja nooruslikum välimus.

Kas näo külmaravi on ohutu?

Krüo-näohooldus on ohutu vaatamata sellele, et protseduuris kasutatakse ekstreemseid külmakraade.

Kuigi protseduur võib tunduda esmapilgul hirmutav, on see valutu. Kahtlemata tunnetatakse külma, kuid paljud on seda kirjeldanud kui värskendavat ja kosutavat tunnet, mitte kui ebamugavust.

Siiski võivad esineda mõningad kõrvaltoimed.

Külma-näohoolduse peamine kõrvalmõju võib olla ajutine tuimus ja kipitus või harvadel juhtudel külmakahjustus.

Viimane on aga peaaegu eranditult teraapia läbiviija vastutusel, seega veenduge, et teraapia teostaks koolitatud spetsialist.

Kas krüoteraapia on tõhus akne vastu?

Yookyung Jungi ja tema meeskonna läbi viidud uuringu kohaselt peaks krüoteraapia teoreetiliselt aitama vähendada aknet, kuna protseduur vähendab rasu tootmist. Paraku uuringut ei tehtud inimestega, seega on raske öelda, kui tõhus krüoteraapia tegelikult akne ravimisel olla võib.

Olenemata sellest tuleb arvestada tegeliku elu tulemusi ja tõendeid, mis on näidanud, et krüoteraapia näohooldus on kerge kuni mõõduka akne leevendamisel tõhus.

4 Näo-külmaravi eelist

Räägime lähemalt näo-krüoteraapia eelistest.

1. Tõhustatud kollageeni tootmine

Kollageen on teatud tüüpi valk, mis vastutab naha struktuurse terviklikkuse eest.

See aitab hoida nahka noorusliku ja tervena, toetades rakkude elastsust ja elujõudu ning hoiab ära lõtvumise.

Vananedes väheneb keha loomulik kollageeni tootmine, mistõttu võib märgata rohkem kortse ja naha lõtvumist.
Krüoteraapia näohooldus võib aidata tõhustada kollageeni tootmist, mis aitab vähendada vananemismärke ja hoiab naha hea tervise ning väljanägemise juures.

2. Paranenud vereringe

Nagu eespool mainitud, on krüoteraapia vereringe parandamiseks üks tõhusamaid viise.

Äärmiselt külmade temperatuuride mõjul näonaha veresooned ahenevad, tuues taasoojenemisel vere ja hapniku nahka jõuliselt tagasi.

Niisugune vereringe paranemine võib aidata vähendada põletikku ja näoturseid ning muuta naha säravamaks ja elavamaks.

3. Vähenenud punetus ja ärritus

Külmadel temperatuuridel on nahale rahustav toime, mis võib vähendada põletikku ja punetust. Taaskord tuleb tänada paranenud verevarustust.

Äärmiselt madalad temperatuurid vähendavad ka rasunäärmete aktiivsust, mis võib aidata vähendada lööbeid, mis põhjustavad punetust, põletikku ja arme.

4. Pooride ahenemine

Viimaks – krüoteraapia-näohooldus võib aidata kahandada suuri nahapoore.

Paikne külmaravi, mis ahendab pisikesi veresooni, mõjub täpselt samamoodi ka pooridele.

Niisugune ahenemine annab nahale ühtlasema ja siledama tekstuuri ning võib aidata vähendada suurte pooride teket ning takistab neisse mustuse kogunemist.

Kas krüoteraapia leevendab aknet juba esimesel protseduuril?

Tõenäoliselt ei piisa kahjuks vaid ühest krüoteraapia seansist, et näha akneravis olulisi tulemusi. Pikaajalise kasu nimel vajavad kõik külmaravi huvilised rohkem kui ühte raviseanssi.

Kuid Healthline’i ekspertide sõnul võivad regulaarsed igakuised külastused aidata kogeda silmnähtavat kasu ning nautida püsivaid tulemusi.

Samuti on oluline märkida, et üksnes näo-külmateraapiast ei piisa, et nahk särama jääks.

Oluline on kasutada igapäevast nahahooldusrežiimi, mis hõlmab regulaarset puhastamist, õiget niisutust ja muid hooldusi.

Scroll to Top