Immuunsüsteemi ja immuunsuse tugevdamine 6 viisil

6 viisi, kuidas tugevdada immuunsüsteemi.

Immuunsüsteemist räägitakse sageli ja me kõik teame, et selle roll on kaitsta meid erinevate bakterite, viiruste ja muude haigustekitajate eest.

Paljud meist pole aga päris kindlad, mis asi see immuunsüsteem täpselt on. Seda võib määratleda kui bioloogiliste protsesside võrgustikku, mis hõlmab elundeid, rakke ja hormoone.

Kui te varem selle tähtsusest teadlik ei olnud, saite sellest kindlasti rohkem aimu COVID-19 pandeemia ajal.

Vaatame lähemalt, kuidas immuunsüsteemi kuue lihtsa sammuga tugevdada.

Mis on tugeva immuunsüsteemi tunnused?

Kas mäletate, millal viimati grippi põdesite? Kui vastate, et väga ammu, siis on see selge märk, et teil on tugev immuunsüsteem.

Kuid isegi kui teil oli hiljuti gripp või külmetushaigus, ei tähenda see tingimata, et immuunsus on nõrk. Aeg-ajalt haigestuda on normaalne.

Küll aga tasub tähele panna, kui kaua võtab aega taastumine? Väga kiire taastumine näitab samuti keha vastupanuvõimet. Kui sümptomid kaovad vaid mõne päevaga (ega jää nädalateks kestma), võite olla oma tervisega väga rahul.

Michelle Konstantinovsky sõnul võib gripist 7–10 päevaga üle saades pidada end terveks inimeseks.

Hea uni, palju energiat kogu päeva jooksul ja vaimne heaolu on vaid mõned paljudest tõhusa immuunsüsteemi tunnustest.

Kuidas immuunsüsteemi kiiresti tugevdada?

Olenemata sellest, kas tundsite end eelmises lõigus ära või mitte, peaksite pöörama tähelepanu järgmistele näpunäidetele.

Kui teil juba on tugev immuunsüsteem, siis peate seda lihtsalt säilitama, sest terviseseisund võib alati muutuda. Kui olete sageli haige, siis tasub proovida immuunsüsteemi kiiresti toetada.

Tervislik toitumine – parim viis immuunsuse tõstmiseks

Mittetulundusühing Healthwise tuletab meile meelde, et toitained on meie kehale nagu kütus. Keha pole ju sõiduauto, kuid sellisel väljendil on kindlasti oma tagamõte.

Me ei saa loota heale tervisele ja tugevale immuunsüsteemile, kui meie peamine toitainete allikas on kiirtoit.

Toitumine peab olema hästi tasakaalustatud. Selle aluseks peaksid olema valgud, tervislikud rasvad ja süsivesikud. Niisugused toidud pakuvad kehale kõike, mida vaja ja aitavad kauem täiskõhutunnet tunda ning seega vältida ka ülesöömist.

Vitamiinid ja piisav veejoomine

Suurema osa vajalikest mikrotoitainetest (vitamiinid ja mineraalained) saame kätte toidust. Kuid kuna on toimunud pinnase „vaesumine“ intensiivse ning valesti juhitud põlluharimise tõttu, on inimeste toidus sisalduvate mikroelementide hulk vähenenud. Seepärast on vahel vaja tarvitada toidulisandeid.

Tsingi ja seleeni kombinatsioon on tugeva immuunsüsteemi võti. Talvel peaks tarvitama ka D-vitamiini, samuti soovitatakse B- ja C-vitamiini.

Unustada ei tohi ka vedeliku tarbimist, sest vesi on eluks hädavajalik. Uuringud on näidanud, et veepuudusel on meie lühi- ja pikaajalisele tervisele ulatuslik negatiivne mõju.

Juua tuleks umbes liiter vett 25 kg kehakaalu kohta päevas. Uriini värvus on hea veetarbimise näitaja, piisava vedelikutarbimise korral peaks kehast väljuv vedelik olema kahvatukollane.

Kogu keha krüoteraapia – revolutsiooniline viis immuunsüsteemi tugevdamiseks

Kas teadsite, et kogu keha krüoteraapia on immuunsüsteemile kasulik? Itaalia uuring kinnitas, et külmaravi on tervise tugevdamisel teie hea sõber.

Külmakabiinis viibimine kiirendab vereringet ja see toob kaasa vere rikastamise hapniku ning toitainetega.

Kui veresooned laienevad ja verevool paraneb, suudab keha toksiine kiiremini eemaldada.

Niivõrd madalal temperatuuril on ka põletikuvastane toime, kuid samal ajal langeb kehas kortisooli (stressihormooni) tase.

Kokkuvõttes on külmaravi suurepärane tervist toetav vahend, mis on enamiku inimeste jaoks ohutu.

Regulaarne füüsiline aktiivsus

Ärge ajage segamini regulaarset füüsilist tegevust jõutreeninguga.

Hea tervise nimel ei ole tingimata tarvis iga päev jõusaali külastada.

Iga nädal peaks inimene olema füüsiliselt aktiivne vähemalt kolm tundi. Muidugi sõltub see ka tervisest ja vanusest.

Lisaks sellele tasub võimalikult palju kõndida ja vältida väiksemate vahemaade läbimist autoga.

Piisavalt pikk ja sügav uni

Une kohta saab lugeda tohutult palju erinevat infot, kuid küsimusele, kui palju und on kõige optimaalsem, pole üheselt mõistetavat ja kindlat vastust.

Unevajadus on individuaalne. Ühele piisab seitsmetunnisest korralikust unest, samas kui teine ei saa hakkama ilma vähemalt üheksatunnise puhkuseta.

Kindlalt on teada vaid see, et vähem kui kuus tundi und on tervisele kahjulik.

Tasub meeles pidada, et pärastlõunane uinak ja ööuni ei ole samaväärsed.

Lõunauinak on hea viis energiavarude taastamiseks, kuid aju suudab end täielikult välja puhata üksnes ööune jooksul. Sama kehtib ka hormoonide sekretsiooni kohta.

Oskuslik stressijuhtimine

Stress on meie elu paratamatu osa. Täiskasvanud on alati igapäevaelus stressiga kokku puutunud, kuid tänapäeval on olukord hullem kui kunagi varem.

Seetõttu peame õppima stressiga toime tulema, vastasel juhul kannatab meie immuunsüsteem ja kogu keha.

Õppige märkama olukordi, mis on esmapilgul stressirohked, kuid tegelikult saate neist pingetest kergesti üle.

Leidke tegevusi, mis teid lõõgastavad, olgu nendeks näiteks sport, filmid või kokkusaamine sõpradega.

Tugeva immuunsüsteemi eelised

Tugev immuunsüsteem ei viita üksnes gripist taastumise kiirusele, vaid hõlmab organismis tunduvalt mitmekülgsemat süsteemi.

Uuringutega on leitud, et immuunsüsteem hävitab iga päev rakke, mis võivad edasi areneda kasvajateks. Kui see protsess vaid ühel korral ebaõnnestub, võib tulemuseks olla tõsine oht.

Hea on teada, et immuunsüsteemi tugevdamise abil saab ennetada II tüüpi diabeedi ja paljude teiste haiguste tekkimist.

Scroll to Top